top of page

                        ВЧИТЕЛЬ - ЛОГОПЕД

                                                                                       

                                                                                                

                                                                                             

 

                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

                                                 

            

 

                 Чому діти часто приходять до школи з дефектами мовлення ? Як цим дітям ведеться серед однолітків?  Чи уявляють батьки, яке приниження  випадає на долю таких дітей спочатку в молодших класах, а потім у підлітковому віці? Непоодинокі випадки, коли діти не лінуються, намагаючись засвоїти базові дисципліни, але зазнають постійних невдач у навчанні та уїдливих глузувань з боку ровесників. Чому іноді труднощі у навчанні так важко долаються, і що треба робити, аби малюк правильно розмовляв, добре читав, грамотно писав?

       Чиста звуковимова не привертає до себе уваги, але ж як впадають в око дефекти мовлення!  Якщо ми любимо свою дитину,бажаємо їй добра та світлої долі, невже байдуже поставимося до її труднощів, які згодом спричинюють вади!

        Вчасно невиправлені мовленнєві вади  призводять до порушень та затримки загального розвитку дитини, спричинюють труднощі у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і реальних подій.

      Ось чому логопед завжди попереджає, навіть трохи лякає батьків, намагаючись застерегти їх від легковажного ставлення до проблем мовлення їхнього малюка.

      Кожного року логопед оглядає вихованців дошкільного закладу з метою вчасного виявлення дітей, котрі потребують логопедичної допомоги. Батьки, які прислухаються до порад фахівця, не матимуть в майбутньому проблем з розвитком мовлення своїх дітей, із навчанням грамоти.

       Але, на жаль, непоодинокі випадки, коли дорослі ігнорують поради фахівця, не звертаються до логопеда, сподіваючись, що маля ще «виговориться». Вони не думають про можливі негативні наслідки такого не поспіху, не підозрюють, що ризикують приректи свою дитину на невпевненість у майбутньому, викликати в неї появу небажаних комплексів. Адже минає дитинство, і такі милі у трирічному віці недоліки мовлення стають кричуще помітними, однаково небажаними як для дівчаток, так і для хлопців.

       Особливо небайдуже  ставляться до себе дівчатка та хлопці у підлітковому віці, коли досить гостро сприймаються будь-які зовнішні вади й недоліки, в тому числі й порушення мовлення. З метою позбутися їх підлітки ладні займатися з логопедом, але, на жаль, ефективність роботи над мовленням дітей після певного вікового етапу значно зменшується.

       Мовленнєве недорозвинення у дитини фахівець зможе діагностувати до 4 років. Виправити цю непросту ваду можна тільки кропіткою працею як логопеда, так і батьків дитини.

      Якщо мовленнєве недорозвинення вчасно не виявити, не подолати, школяр опиняється сам на сам з хронічними невдачами у навчанні грамоти, читання, навіть, уявіть, математики (бо, щоб розв’язати задачу ,треба її, як мінімум, прочитати, зрозуміти, запам’ятати…). На цьому етапі стає очевидним, що щось негаразд.

       Без розвиненого мовлення малюк не зможе здобути міцних та ґрунтовних знань з основ наук, не зможе цілісно та гармонійно розвиватися. Якби  батьки вчасно звернулися до логопеда, вони попередили б появу таких проблем.   

ВЕЛИЧКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА

ОСВІТА - ВИЩА  ПЕДАГОГІЧНА

КВАЛІФІКАЦІЙНА КАТЕГОРІЯ "СПЕЦІАЛІСТ",

ПЕДАГОГІЧНИЙ СТАЖ - 12 РОКІВ

                   

                       ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО:

    ДИТИНА – ЦЕ НЕ ПОСУДИНА, ЯКУ ТРЕБА ЗАПОВНИТИ,

    А ФАКЕЛ – ЯКИЙ ТРЕБА ЗАПАЛИТИ.

                       

Шановні батьки!

   Запрошую Вас відвідати мій особистий     сайт,де ви можете   позайматись разом із   дітьми!

               НАТИСНІТЬ ТУТ

         

Средняя группа "Радуга"

 Младшая группа "Барвинок"

Младшая группа "Веночек"

 Ясельная группа "Солнышко"

bottom of page