top of page

                Спільна робота дитячого садка і сім'ї щодо фізичного виховання

 

     Відповідно до Закону "Про освіту" і Типовим положенням про дошкільний навчальний заклад одним з основних завдань, що стоять перед дитячим садом, є "взаємодія з родиною для забезпечення повноцінного розвитку дитини".

 

      «...Пам'ятаєте, що перші сім років життя - найважливіший час у формуванні фізичного здоров'я людини. А значить, цей період потрібно  грамотно змоделювати, інакше згодом за сьогоднішні прорахунки доведеться платити занадто дорого».                                                                                                         Ю.Ф.Змановский

      

      Виростити дитину сильним, міцним, здоровим - це бажання батьків і ведуча завдання, що стоїть перед дошкільною установою. Сім'я і дитячий садок - ті структури, які в основному визначають рівень здоров'я дитини. Потрапляючи в дитячий садок, багато дітей мають відхилення у фізичному розвитку, і однією з причин таких результатів є необізнаність батьків у питаннях фізичного виховання дітей. Так, анкетування батьків дитячого садка з питань педагогічної компетентності у фізичному розвитку дітей, показало, що лише 30% батьків впевнені у своїх знаннях, близько 20% постійно знайомляться з рекомендаціями щодо виховання дітей, а 50% відчувають потребу в консультації і рекомендації з фізичного виховання. Це означає, що система тісної співпраці з сім'єю є гострою необхідністю. 

Підводячи аналіз захворюваності за 2017рік встановлено наступне: Всього за рік 2566 днів пропущено через хворобу, в середньому 19днів за рік пропущено кожною дитиною через хворобу.

      Високий рівень захворюваності, її поширення та поява нових, складніших різновидів хвороб, - ось реальність сьогодення.  Тому не дивно, що найважливішим першочерговим завданням нашого дошкільного закладу є фізичне виховання малят, збереження їх психічного та фізичного здоров’я, своєчасне виявлення та надання кваліфікованої допомоги тим, хто потребує корекції здоров’я. Зміцнення фізичного та психічного здоров’я дошкільника шляхом впровадження в практику роботи оздоровчих та здоров'язбережувальних технологій - один з пріоритетних напрямків роботи дошкільного навчального закладу.

       Традиційними формами фізкультурно-оздоровчої роботи, що є обов’язковими для впровадження в освітній процес, є пізнавально-розвивальна діяльність з фізичної культури, яка за змістом та поставленими завданнями є різних видів (навчально-тренувальна, сюжетна, ігрова, тематична, інтегрована або фізкультурно-пізнавальна, діяльність з елементами ритмічної гімнастики, "у-шу", "хатха-йоги", "бебі-йоги", контрольна тощо); фізкультурно-оздоровчі заходи (ранкова гімнастика, гімнастика після сну, фізкультхвилинки, фізкультпаузи, загартувальні процедури); різні форми організації рухової активності в повсякденні (фізичні вправи на прогулянках, фізкультурні свята і розваги, піший перехід, рухливі ігри, самостійна рухова діяльність, дні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання).

Поряд з традиційними формами вагоме місце займають і нетрадиційні форми та технології, що включають в себе різні методи загартування (босоходіння по піску та доріжці здоров’я, тривале перебування на свіжому повітрі, умивання і обливання ніг (в літній період); спеціальні лікувально-профілактичні процедури (фітотерапія, аромотерапія, піскотерапія, кольоротерапія, лікувальна коригуюча фізкультура, різні види масажів тощо).

       Серед інноваційних оздоровчих технологій для дітей дошкільного віку доцільно відокремити: художню гімнастику, пальчикову (вправи, ігри, картинки), дихальну і звукову гімнастику, імунну гімнастику, психогімнастику (вправи, ігри, етюди, пантоніми), гімнастику пробудження, вправи на розслаблення м’язів, релаксацію під муз. супровід, ігри-медитації, добірку ігрових етюдів, спрямованих на розвиток емоційно-особистісної сфери психіки дитини. Окремі інноваційні форми роботи пропонуємо до вашої уваги.

      Приділяйте своїм діточкам більш уваги, а саме їх фізичному розвитку, і ваші діти будуть уважними до вас, до вашого благополуччя.

Средняя группа "Радуга"

 Младшая группа "Барвинок"

Младшая группа "Веночек"

 Ясельная группа "Солнышко"

bottom of page