top of page

Календар щеплень дитини

1-й день життя дитини – Гепатит В
3-7 день життя дитини - БЦЖ
1 місяць життя дитини – Гепатит В
3 місяці життя дитини – 1 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 1 поліоміеліт
4 місяці життя дитини - 2 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 2 поліоміеліт
5 міс. життя дитини – 3 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 3 поліоміеліт
6 міс. життя дитини – Гепатит В
12 міс. життя дитини - КПК (кір, паротит, краснуха
18 міс. життя дитини – 4 АКДП(кір, дифтерія, правець) +4 поліоміеліт
6 років життя - 5 Аа КДП-М + 6 поліоміеліт
7 років життя – Р- Манту + БЦЖ
Р – манту (протитуберкульозна) - 1 раз на рік від народження дитини до 18 років

Як уберегти дитину від застуди

 

До вашої уваги прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:
1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.
2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.
3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.
4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.
5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.
6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.
7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.
8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.
Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.

Режим харчування дитини вдома

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.
Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою.
Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та години прийому їжі.


Привчайте дитину:

 

  • перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником;


  • самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;


  • під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;


  • відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо);                                      самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки;


  • не обливатись;після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

  • Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним,пояснюйте йому, що і як треба робити.

Грип та його наслідки

Чому захистити від грипу потрібно перш за все дітей?

1. Вони хворіють особливо важко, на тлі частих застуд можуть виникнути ускладнення і розвинутися хронічні захворювання.

Причина - вікові недосконалості імунних і анатомо-фізіологічних механізмів, які забезпечують захист дитячого організму від респіраторних вірусів.
2. Саме діти приносять віруси грипу з дитячого садка або школи. Захворюваність у дітей у 5-7 разів вища, ніж у дорослих.

Як захиститися від грипу?

1. Дотримуватися правил гігієни. Всупереч розхожій думці, грип, ГРВІ тощо передаються не лише повітряно-крапельним, а й побутовим шляхом: через руки, рушники.
2. Вести здоровий спосіб життя. Всі знають, що це означає, але всі слідують цьому правилу. Тим часом, умови та спосіб життя в 55% випадків визначають наш стан здоров`я, а генетичні чинники - лише 5-10%
3. Зміцнювати імунітет. В осінньо-зимовий період необхідно регулярно приймати полівітамінні комплекси.
4. Вживати заходів профілактики. Як захист багато лікарів рекомендують вакцинацію. Якщо з якихось причин щеплення робити не збираєтеся, необхідно використовувати неспецифічні засоби захисту:
народні засоби, імуностимулятори.
5. Бути поміркованим. Якщо ви все ж захворіли, зведіть до мінімуму контакти, лікуйтеся вдома. Так ви і колег та сусідів не заразите, і самі не заробите ускладнення.

Средняя группа "Радуга"

 Младшая группа "Барвинок"

Младшая группа "Веночек"

 Ясельная группа "Солнышко"

bottom of page